انجمن مهندسین برق و الکترونیک شاخه گیلان: سمینار "معرفی پست های دیجیتال با بهره گیری از تکنولوژی باس پروسس"

سمینار "معرفی پست های دیجیتال با بهره گیری از تکنولوژی باس پروسس"

برگزاری سمینار "معرفی پست های دیجیتال با بهره گیری از تکنولوژی باس پروسس" در برق منطقه‌ای گیلان

پیرو هماهنگی‌های به عمل آمده با شرکت ناری چین سمینار آموزشی با عنوان " پست‌های دیجیتال با بهره‌گیری از تکنولوژی با پروسس" با همکاری انجمن مهندسین برق و الکترونیک شاخه گیلان روز دوشنبه مورخ ۹۷/۰۹/۱۲ ساعت ۹:۳۰ الی ۱۲:۳۰ در سالن اجتماعات شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان برگزار شد.

در این سمینار که به همت انجمن مهندسین برق و الکترونیک شاخه گیلان برگزار شد به معرفی آخرین تکنولوژی های موجود در صنعت برق برای احداث پست های فشار قوی پرداخته شد. در حال حاضر پست های DCS تا سطح عملکرد Bay Level دارای شبکه مخابراتی (فیبر نوری) هستند که اطلاعات لازم از طریق این شبکه منتقل می گردد. در سطح عملکرد تجهیزات (Process Level) برای ارسال و دریافت فرامین استفاده می گردد که منجر به کابلکشی و افزایش هزینه ها می شود. در تکنولوژی پست های دیجیتال با بهره گیری از پروتکل ارتباطی قدرتمند  IEC-61850 در سطح عملکرد نیز گذرگاه اطلاعات دیگری با بستز فیبر نوری احداث شده و دریافت اطلاعات آنالوگ با استفاده از تجهیزاتی به نام Merging Unit از ترانسفورماتورهای جریان و ولتاژ الکترونیکی و نوری صورت می پذیرد. این روش کابلکشی مرسوم در پست های معمولی را به کلی حذف نموده و در حجم زمین پست احداثی و تعداد تابلوها مورد استفاده صرفه جویی زیادی صورت می پذیرد. از دیگر مزایای پست های دیجیتال امکان تست کلیه مدارات ارسال فرامین و دریافت وضعیت ها و اینترلاک ها با نرم افزار است که خطای انسانی تست مدارهای پست در حالت مرسوم را به کمترین مقدار کاهش می دهد. شرکت ناری چین به عنوان سومین شرکت بزرگ دنیا از جهت فروش رله های حفاظتی و کنترلی برای اولین بار رله هایی را در این سمینار معرفی نمود که قابلیت نصب در فضای آزاد و پای تجهیزات را داشته و از این جهت کاهش هزینه زیادی به خصوص در پست های سیار داشته است.
انجمن مهندسین برق و الکترونیک شاخه گیلان افتخار این را دارد که با برگزاری سمینارهای تخصصی و معرفی آخرین تکنولوژی های موجود در صنعت برق به ارتقای سطح کیفی پروژه های اجرایی در این بخش کمک نماید.

اخبار